O firmie

30 LAT DOŚWIADCZENIA W ULTRASONOGRAFII

Firma Medinco powstała w r. 2003 w wyniku przekształcenia polskiego biura holenderskiego holdingu KARDIA, działającego na europejskim rynku sprzętu medycznego od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, w samodzielną firmę. KARDIA poprzez jej polski oddział dostarczała do polskich szpitali najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt dostępny wówczas na świecie. Między innymi diagnostyczne aparaty USG.

W 1987 wprowadziliśmy na rynek polski aparaty USG firmy ACUSON i jego rewolucyjną technologię ultrasonografii komputerowej – pierwszy aparat USG z kolorowym Dopplerem, a kilka lat później miniaturowe USG firmy SONOSITE i aparaty zaawansowanej technologii obrazowej firmy ZONARE I KRANZBUHLER.

Od r. 2003, działamy jako MEDINCO Polska Sp. z o.o. Sp.k, jesteśmy wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem i serwisem wyrobów GE Healthcare – Ultrasound, największego producenta aparatury USG na świecie, na obszar zachodniej Polski. Nasza firma zaopatruje już trzecią generację medyków w zaawansowany sprzęt medyczny. Nasi pracownicy są doskonale przygotowani do nowych wyzwań technologii obrazowania medycznego jak AI – sztuczna inteligencja, RD – zdalna diagnostyka i inne. Wiedząc, że RD i AI są przyszłością medycyny obrazowej, oferujemy, wraz z firmami partnerskimi, oprogramowanie i specjalistów od szpitalnych systemów sieciowych, umożliwiających transfer obrazów, video, raportów, danych pacjenta bezpośrednio z aparatu, archiwizację i analizę obrazów w dużych instalacjach szpitalnych jak i małych gabinetach diagnostycznych.

Dział instalacji i serwisu zatrudnia inżynierów, którzy na co dzień dbają o prawidłowe funkcjonowanie ponad 2000 aparatów, przeprowadzając diagnostykę sprzętu, napraw i aktualizacji oprogramowania przez internet, u klienta jak i w naszym dziale serwisu w Poznaniu.

Serwis i porady dostępne są praktycznie całą dobę. Naszym użytkownikom służymy wsparciem naukowym oraz specjalnymi ofertami przy wymianie aparatów na sprzęt nowej generacji.

Przy współpracy z towarzystwami medycznymi organizujemy i finansujemy certyfikowane szkolenia dla operatorów sprzętu wszystkich specjalności.

Nasze dostawy mogą być finansowane poprzez umowy ratalne lub leasing przez SANTANDER Bank, z którym od wielu lat współpracujemy.

W ramach działalności charytatywnej wspieramy sprzętowo i finansowo polskich lekarzy wolontariuszy w ich akcji na terenie afrykańskiej Ugandy.

Służba służbie zdrowia sprawia nam wiele satysfakcji. Możliwość dzielenia się naszą wiedzą i ponad 30 letnim doświadczeniem, efekty precyzyjnej diagnostyki, kultura kontaktów, wszystko to sprawia, że nasza praca jest doceniana i nagradzana przez środowiska medyczne i producentów sprzętu.

Zapraszamy do kontaktów z naszym Działem Handlowym w Poznaniu i odwiedzania naszych stoisk informacyjnych na konferencjach medycznych i wystawach specjalistycznych.

Interaktywna Mapa Wojewodztw