Firma Medinco powstała w r. 2003 w wyniku przekształcenia polskiego biura holenderskiego holdingu KARDIA, działającego na europejskim rynku sprzętu medycznego od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, w samodzielną firmę. KARDIA poprzez jej polski oddział dostarczała do polskich szpitali najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt dostępny wówczas na świecie. Między innymi diagnostyczne aparaty USG.

Firma Medinco, od momentu powstania zajmuje się wyłączną dystrybucją pełnej gamy sprzętu ultrasonograficznego firmy GE w województwach Polski Zachodniej – od Dolnośląskiego po Kujawsko-Pomorskie

Medinco to bardzo stabilna firma rodzinna, przez Grzegorza Krzewińskiego. Po śmierci założyciela w 2020r. prezesem firmy został syn, Jan Krzewiński, który nie jest bezpośrednio zaangażowany w codzienne prowadzenie firmy a nadzoruje prace zespołu, którym na co dzień, jako członek zarządu i General Manager kieruje Marek Matusiak, manager z ponad 20 letnim doświadczeniem w sprzedaży produktów medycznych na polskim rynku.

Biuro handlowe Medinco znajduje się w Poznaniu, gdzie zatrudnieni są przedstawiciele handlowi, pracownicy serwisu oraz biura wsparcia. Dział instalacji i serwisu zatrudnia inżynierów, którzy na co dzień dbają o prawidłowe funkcjonowanie ponad 2000 aparatów, przeprowadzając diagnostykę sprzętu, napraw i aktualizacji oprogramowania przez internet, u klienta jak i w naszym dziale serwisu w Poznaniu. Serwis i porady dostępne są praktycznie całą dobę. Naszym użytkownikom służymy wsparciem naukowym oraz specjalnymi ofertami przy wymianie aparatów na sprzęt nowej generacji.

Przy współpracy z towarzystwami medycznymi organizujemy i finansujemy certyfikowane szkolenia dla operatorów sprzętu wszystkich specjalności.

W Warszawie zatrudnione są dwie osoby od lat związane z firmą: księgowość oraz osoba zajmująca się wsparciem i administracją.